Priklausomybė lošimams

Iš pirmo žvilgsnio nemenkai daliai žmonių įvairūs azartiniai žaidimai atrodo kaip labai smagi pramoga ir puikus jų laisvalaikio praleidimo būdas. Tačiau praktika rodo, kad deja, bet pakankamai daug žmonių dėl tokių savo sprendimų galiausiai susiduria su labai rimtomis ir sunkiai išsprendžiamomis finansinėmis ir asmeninėmis problemomis. Priklausomybė lošimams yra didžiulė ir opi problema, kurios negalima ignoruoti. Tai yra liga, kurią būtina gydyti ir į kurią privalu žvelgti labai atsakingai.

Labai dažnai žmonės, kurie tampa priklausomi nuo lošimų, mano, kad gali kuo puikiausiai kontroliuoti savo priimamus sprendimus. Tačiau tai yra tik iliuzija ir saviapgaulė. Dėl šios priežasties labai svarbu, kad šalia tokio žmogaus būtų ir artimieji ar kiti artimi žmonės, kurie būtų suinteresuoti pagelbėti ir padėti suprasti bei susivokti, kokia yra tikroji situacija. Žmogui, kuris yra priklausomas nuo lošimų, nėra lengva tai pripažinti. Tačiau jei žmogus to sau nepripažįsta ir vis save bando įtikinti, kad lošimai jo nevaldo ir jis gali bet kuriuo metu sustoti, neilgai trukus susiduria su milžiniškomis finansinėmis problemomis, kurios kai kuriais atvejais priveda ir prie savižudybės.

Taigi, akivaizdu, kad ši problema yra labai rimta ir jei jūs savo aplinkoje žinote bent vieną žmogų, kuris gali būti priklausomas nuo lošimų, turėtumėte pasistengti jam padėti. Jokiu būdu jo nereikėtų kaltinti ir jį smerkti. Priešingu atveju situaciją tik dar labiau pablogintumėte. Kaip jau buvo minėta, priklausomybė lošimams turi būti vertinama kaip liga, kurią reikia gydyti. Todėl nepykite ant žmogaus, kuris serga, ir pasistenkite jam padėti. Net jei tai iš pirmo žvilgsnio atrodys kaip neįmanoma ir neįveikiama užduotis, nenuleiskite rankų. Pasidomėti, ką rekomenduoja šios srities specialistai ir kokių pirminių priemonių jums reikėtų imtis, kad galėtumėte efektyviau pagelbėti.

Žinoma, tam reikės laiko, jėgų ir pastangų. Ši problema nėra išsprendžiama vos per vieną ar kelias dienas – ypač, jei nuo lošimų priklausantis žmogus vis dar nepripažįsta, kad turi problemą. Tačiau jei jūs užsibrėšite labai aiškų tikslą ir nenuleisite rankų, galiausiai su jūsų pagalba toks žmogus lengviau atsistos ant kojų.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *